Şehit Polis Şenali Ocak İzmir’de Defnedildi

Şehit Polis Şenali Ocak İzmir’de Defnedildi. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK lılar tarafından düzenlenen bombalı saldırıda polis memuru Şenali Ocak şehit oldu. Şehidin cenazesi İzmir’de defnedildi.

Şehit Ocak için Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde düzenlenen törene, oğlunun beresini takan baba Mehmet Ali, anne Gönül, eşi Yelda, 2 yaşındaki oğlu Enes Ocak ile İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Baba Mehmet Ali Ocak, 3 oğlunun daha olduğunu ve hepsini polis yapmak için çalışacağını belirterek, “Keşke ben şehit olsaydım.” dedi.

Anne Gönül Ocak, oğluyla en son telefonda görüştüğünü dile getirerek, şunları söyledi:

“Sana çok bağırdım ama sesimi duyamadın. Arkadaşlarını aramışsın, ‘Annemi karşıla’ demişsin. Sağ olsun arkadaşların karşıladı, kendi anneleri gibi bana sarıldılar. Benim yüreğim yandı başka annelerin yüreği yanmasın. Ben oğlumu koklayamadım, Allah başka annelere vermesin. Bu acı sönmez acı. Buradaki ateş sönmez ateş. Bu gözyaşlarımı kimse dindiremez. Kolay bir şey değil, başından geçen bilir. Bu yaşında annesini bırakıp gitti, annesinin yanına bir daha gelmeyecek. ‘Anne üzülme yerim çok iyi, babama da söyle üzülmesin’ diye bana akşam mesaj yazmış, ‘Anne üzülme, ben sana dayanamam’ demiş.”

Şehit Polis Şenali Ocak İzmir’de Defnedildi

Şehidin en büyük mutluluğunun oğlu Enes ile vakit geçirmek olduğunu anlatan Gönül Ocak, artık baba ile oğulun buluşamayacaklarını dile getirdi.

Şehit polisin 3 yılık eşi Yelda Ocak’ı şehit polisin meslektaşları ve aile yakınları teskin etmeye çalıştı. Güçlükle ayakta durduğu gözlenen şehit eşi, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak, “Yapma ne olur, çok üzülüyorum.” diyerek gözyaşı döktü.

Şehit Polis Ocak’ın oğlu 2 yaşındaki Enes ise bir ara babasının naaşının başına getirildi. Sürekli ağlayan şehit oğlunu, akrabaları teselli etmeye çalıştı.

Şehidin annesi, eşi ve törene katılan kadınlar, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazında ön sırada saf tuttu. Namazın ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, meslektaşlarının omuzlarında cenaze aracına konuldu.

Buradaki törenin ardından cenaze aracına motosikletli Yunus timleri eşlik etti. Şehit polisin Ocak’ın naaşı, Işıkkent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Dicle Üniversitesi yerleşkesindeki hafriyat alanı yakınlarında polis aracının geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce önceden yol kenarına tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirilmiş, saldırıda 4 polis şehit olmuş, 2 polis yaralanmıştı.

26 yaşındaki Şehit Ocak, bir erkek çocuk babasıydı. Beş çocuklu ailenin en büyüğü olan Ocak’ın 5 aydır Diyarbakır’ın Sur ilçesinde görev yaptığı kaydedildi.

AA

Yayınlayan

GÖKHAN PEKER

2013 yılından bu yana Polis Akademisi'ne öğrenci hazırlıyorum. Fetih Spor Akademisi Parkur Kursları'nın koordinatörü ve antrenörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.