22. Dönem PÖH Parkuru

Merhaba arkadaşlar. Bugün herkesin beklediği 22. Dönem PÖH Parkuru hakkında yazacağız. Bildiğiniz üzere 19. Dönem PÖH Parkuru ‘nda büyük değişiklikler yapılmıştı. Yapılan değişikliklerde paralel bar, denge tahtası ve barfiks getirilmişti. Adaylar POMEM parkuru gibi düşünüp, çalışmalara başlamamış ve pek çok aday fiziki yeterlilik testi olan parkur sınavında çuvallamıştı. Erkenden çalışmaya başlayanlar ve parkura ciddi şekilde hazırlananlar Polis Özel Harekat (PÖH) olmaya hak kazanmıştı. Sizlerinde aynı hataya düşmemesini alımlar açıklandığı andan itibaren çalışmalara başlamanızı tavsiye ediyoruz. Hemen aşağıda 19. Dönem PÖH Parkurunu hatırlamak adına parkur görselini yüklüyorum.

19. Dönem PÖH Parkuru
19. Dönem PÖH Parkuru

22. Dönem PÖH Parkuru Nasıl Olur ?

22. Dönem PÖH Parkuru şahsi kanaatim ve tahminlerime göre, alım sayısı ve alımların yapılacağı eğitim düzeyine göre değişiklik gösterecektir. Şöyle ki eğer 5.000 ile 7.500 arası bir Polis Özel Harekat (PÖH) alımı olursa ve alım şartlarında lisans düzeyi olması istenirse parkur sınavı 19. Dönem ile alakalı olmayıp, POMEM Parkuruna dönecektir. Çünkü fazla başvuru olmayacaktır. Hatırlayacaksınız ki 19. Dönem PÖH alımlarında lise mezunlarının önü açılmış ve 275 bin küsür gibi inanılmaz bir başvuru olmuştu.

Eğer ki alım 10.000 bin ve üzeri olursa, ve eğitim düzeyi lisans veya lise mezunu farketmezse tahminlerimde parkur 19. Dönemle aynı olacaktır.

Bayanlar için 22. Dönem PÖH Parkuru

Hatırlayacaksınız ki MHP Milletveli Arzu Erdem, İç İşleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu’ya mecliste soru önergesi sunmuş ve sorusunda önümüzde ki PÖH alımlarında bayanlara kontenjan ayrılıp ayrılmayacağını sormuştu. Bakanımız anında yanıtlamış ve önümüzde ki PÖH alımlarında bayan adaylara kontenjan ayrılacağını söylemişti.

Şimdi bayan adaylarımızın aklında ki en büyük soru işareti parkur sınavının nasıl olacağı… Tahminlerime göre bayanların parkur sınavından barfiksin kaldırılacağı veya POMEM Parkur sınavına göre yapılacağıdır.

Bütün adaylara şimdiden başarılar dilerim.

Facebook Grubumuz

22. Dönem Polis Özel Harekat (PÖH) adayları ile tanışmak ve yardımlaşmak için facebook grubumuza gelebilirsiniz. Grubumuzda istediğiniz soruları sorabilir ve bildiğiniz bilgileri arkadaşlarımızla paylaşabilirsiniz. TIKLAYIN VE HEMEN KATILIN.

Yayınlayan

GÖKHAN PEKER

2013 yılından bu yana Polis Akademisi'ne öğrenci hazırlıyorum. Fetih Spor Akademisi Parkur Kursları'nın koordinatörü ve antrenörüyüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir