2017 POMEM Alımı Kaç Kişi Olacak

Polis meslek eğitim merkezine alımların son yıllarda gittikçe artmasının ardından gözler 2017 yılına çevirilmiş durumda.Peki 2017 POMEM Alımı Kaç Kişi Olacak ? Polis meslek yüksek okullarınında yavaş yavaş polis meslek eğitim merkezlerine çevirilmesiyle alımlar gün geçtikçe artmakta. Özellikle geçtiğimiz yılda hem polis meslek eğitim merkezi alımı hemde polis özel harekat pomem alımlarının yapılmasıyla sayının gün geçtikçe arttığını ve artacağını görmüş olduk.

2017 POMEM Alımı Kaç Kişi Olacak

Geçtiğimiz ay içişleri bakanımız sayın Süleyman SOYLU’nun yaptığı açıklama ve sonrasında yönetmelikte yapılan değişiklikle polis meslek eğitim merkezi eğitim süresinin kısaltılması bir çok pomem adayı heyecanla yeni alımları beklemeye başladılar.

2017 POMEM Alımı Kaç Kişi Olacak ?

Pomem eğitim süresinin kısaltılmasıyla 2016 yılında alımı yapılan 1000 bayan ve 9000 erkek polis adayının mezuniyeti erkene çekildi. Erkene çekilen mezuniyet ile ilgili olarak daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz üzere 2017 kpss den önce yeni bir alım yapılabileceği düşüncesi ister istemez ortaya çıktı. Mart ayı sonu olarak belirtilen yeni mezuniyet tarihinden sonra nisan başı gibi yeni bir eğitim ve öğretimde başlayabilir. Peki bu yeni eğitim öğretime kaç polis ile başlanabilir?

Bilindiği gibi 10 bin aday mezun olacak ve okullar boşalacak boşalan okullara aynı 2016 yılında ki gibi bizim tahminimiz en az 10 bin yeni aday planlanacaktır ve bu 10 bin adayın eğitim süresi de hızlı mezuniyet için 4 ay olacak diye düşünmekteyiz. Eğitim öğretim nisan ayında başlarsa arkadaşlar ilerleyen süreçte 2017 yılında yeni kpss sonrasında tekrar bir alım olabilir ve o alımda muhtemelen ağustos ayında yapılır. Yani bu sene içerisinde 2017 de 2 alım daha yapılabilir. Toplam olarak 2 sefer olursa alım 10 bin ve 10 bin şeklinde olabilir.

Not: Bu alımla ilgili bilgiler kişisel tahminlere dayanmaktadır resmi bilgiler değildir.

Yayınlayan

GÖKHAN PEKER

2013 yılından bu yana Polis Akademisi'ne öğrenci hazırlıyorum. Fetih Spor Akademisi Parkur Kursları'nın koordinatörü ve antrenörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.