19. Dönem PÖH Parkurunu Geçen Kişi Sayısı Açıklandı

Dün akşam 2016 yılında başlayan 2017 yılında fiziksel yeterlilik (parkur) mülakatları devam eden ve 15 ocakta sona eren 19. Dönem PÖH Parkurunu Geçen Kişi Sayısı Açıklandı. Bildiğiniz üzere 2016 yılında yaşanan darbe girişimi ve artan terör olaylarından güvenlik güçlerini kuvvenlendirmek adına 10 bin polis özel harekatçı istihdam edilmek üzere alım başlamıştı.

Fakat daha başlangıcından bu yana epey sorunlar teşkil olmuştu. Askerlik engeli, başvuru sisteminde açık vs… Bu konular defalarca tartışıldı bizde makalelerimizde paylaşmıştık.

19. Dönem PÖH Parkurunu Geçen Kişi Sayısı Açıklandı

19. Dönem PÖH Parkurunu Geçen Kişi Sayısı Açıklandı

Dün ise emekli özel harekatçılardan bir açıklama geldi. Açıklama parkuru geçen sayının 46 bin civarında olduğuydu. Peki bu açıklama doğru mu? Şimdiye kadar emekli özel harekatçılar derneğinden çoğu açıklama doğru çıktı arkadaşlar örnek: parkur bilgisi, sınav takvimi vs.. Dün ise böyle bi açıklama geldi tabi ki resmi bir şey yok.

Ek olarak resimde de gördüğünüz üzere Mart – Nisan gibi aynı şekilde alım olacağı iddialarını da dernek yalanlamıştır. Ancak bu sene 30 bin polis alımı beklenmekte ve bunun 10 bininin PÖH olacağı söylenmektedir, hatta bizzat iç işleri bakanı Sayın Süleyman Soylu bunu dile getirmiştir. Ancak açıklama da dernek bu şekilde alım olmayacak diyor. Peki biz bu açıklamadan ne çıkarabiliriz? Düz mantıktan bakarsak 10 bin alım olabilir ancak bu şartlar altında bir daha alınmayacak, başka şartlar altında alım olacak gibisinden bir varsayım çıkarabiliriz. İlerleyen günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz!

Yayınlayan

GÖKHAN PEKER

2013 yılından bu yana Polis Akademisi'ne öğrenci hazırlıyorum. Fetih Spor Akademisi Parkur Kursları'nın koordinatörü ve antrenörüyüm.

“19. Dönem PÖH Parkurunu Geçen Kişi Sayısı Açıklandı” üzerine 4 yorum

  1. 36 bin eleme yapacaklar nasıl yapacaklar 2. Alımlar ne zaman bayan alımı olacak mı ?
    Soru işaretleri insanı yoruyor??????

    1. Elemeler sözlü mülakatta yapılacak ve 10 bin polis özel harekatçı (PÖH) adayı polis okullarına gönderilecek. 2-3 ay içerisinde PÖH veya POMEM alımı yapılacak haberleri yalan. Çünkü bütün polis okulları doldu. Gelecek alımlar da ise iç işleri bakanımız Süleyman Soylu’nun dediğine göre; bayanlar için kontejyan ayrılmış durumda… İnşallah tüm sorularınızı yanıtlayabilmişimdir.

  2. İyi günler sağlık meslek lisesi mezunuyum hemşirim sağlıkçı olmam bir avantaj sağlar mı başvuru sırasında ve sağlıkçı pöh yani sıhiyeci pöhlerin ayrı mülakatı varmı başvuruyu da nerden yapıyoruz tesekurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.